Deti budú mať tréningový proces na ľade už od 1. júla!

Z dôvodu pandémie koronavírusu sa športujúce deti dostali do nepriaznivej situácie. Prvé obmedzenia druhej vlny zastavili mládežnícke kategórie po odohratí pár zápasov. Po tréningoch v skupinkách po šesť detí, prišiel lockdown a úplný zákaz. 

Mestský hokejový klub mládeže Skalica pracuje na tom aby sa mládežníci vrátili na ľad skôr a aspoň čiastočne dobehli stratené. Deti by na ľad mali vykorčulovať už 1.júla 2021, následne by sa mala začať aj príprava seniorského klubu. “Deti už tento výpadok nedobehnú, tento čas bohužial stratili ale spustením ľadu o mesiac skôr chceme znova vyvolať u detí športovú emóciu a zväčšiť im tak priestor na ľade v budúcej sezóne 2021/2022” hodnotí situáciu manažér mládeže Miroslav Lipovský. 

Tréningy prebiehajú onlie formou, po uvoľnení opatrení príde na rad príprava na suchu. “Sme radi, že sme s mestom našli model ako zafinancovať prevádzku zimného štadióna v danom mesiaci. Veríme a budeme radi, že od 1. júla bude zimný štadión plný športujúcich detí” dodáva Lipovský. Tréningový proces bude obohatený aj o hokejový kemp MHKM Skalica.