Dorastenci sa do zápasového kolotoča vrátili dvomi víťazstvami!

Keďže do aktuálneho programu skalickej mládeže zasahuje naďalej karentána v školských triedach, víkendový domáci program bol len na dorostencoch. Tí doma hostili súpera z Martina. 

Prvý zápas ovládli skalický dorastenci. Tí súpera porazili 2:4. Martinčania dokázali bránu pod dohľadom Filipa Vyskoča prekonať len v početnej presilovke 5:3 a ihneď chvíľu na to v presilovke 5:4 a zároveň tak vyrovnať skóre. Skaličania si však zobrali posledných desať minút do svojich rúk a skórovali dva krát čím si do tabuľky pripísali tri body. „Po dvojmesačnej prestávke sme sa opäť vrátili do zápasového kolotoča a na hernom prejave to bolo z našej strany cítiť. Najmä v sobotu kde súper dobre korčuloval a vytváral si veľa gólových príležitostí, paradoxne sme do vedenia išli my, avšak na konci druhej tretiny sme o toto vedenie prišli, po našich zbytočných vylúčeniach. V 3.tretine nás podržal brankár, podarilo sa nám využiť presilovú hru a následne odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Záver zápasu sme si už postrážili a brali plný počet bodov“ zhodnotil prvý zápas hlavný trenér Radoslav Smetana.

V nedeľu úvod zápasu zobral do rúk Šimon Lašák. Ten hetrikom v prvých 10.minutách  zariadil náskok pred súperom. Ten však po trestnom nájazde Martinčanov bol len o jeden gól. Vedenie o gól si naši hráči dokázali udržať do posledných chvíl, no 9. sekúnd pred záverečnou sirénou súper vyrovnal a zápas dostal do predĺženia. Nie však dlhého, víťazný gól strelil dvanásť sekúnd od začiatku predĺženia Michal Bulík.„V nedelu sa náš herný prejav zlepšil. Mali sme dobrý vstup do zápasu, vytvárali sme si množstvo šancí a myslím, že sme súpera prehrávali. Bohužial v závere zápasu sa potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Snažili sme sa kontrolovať koncovku duelu v súperovej tretine, kde v rozmedzí asi troch minút sme netrafili 2-krát prázdnu bránu a nepremenili ďaľšie dve vyložené šance, to sa nám stalo osudným a súper následne z posledného protiútoku vyrovnal. Našťastie sa nám zápas podarilo dotiahnúť do víťazného konca ihneď z úvodu predĺženia“ hodnotí trenér Smetana.

Pre dorastencov to bol zápas po skoro dvojmesačnej pauze, ktorá nastala z dôvodu pandemickej situácie a následného lockdownu.„V prvom rade som veľmi rád, že sa súťaže znovu reštartovali a chlapci tak majú možnosť sa posúvať vpred vo svojom hokejovom rozvoji. Tak isto ma teší, že sme oba zápasy bodovo zvládli, aj keď máme tam určité rezervy čo sa herného prejavu týka, ale to je normálne sú to mladí chlapci, ktorí sa stále učia a musia robiť chyby. Čiže stále máme na čom pracovať počas nadchádzajúceho obdobia a verím, že aj bodovo sa nám bude dariť aj naďalej“dodáva hlavný trenér skalických dorastencov.

Okrem dorastencov sa do zápasového kolotoča zapojili aj mladší žiaci, tí prehrali v Trenčíne oba zápasy.  Podrobnejšie výsledky:

HK DUKLA Trenčín – MHKM Skalica, n.o. 6:0 (8:1, 8:0, 3:1)

HK DUKLA Trenčín – MHKM Skalica, n.o. 6:0 (9:1, 9:1, 9:2)