Juniori porazili Trenčín, hetrik Kristiána Rajčáka a víťazný gól Mateja Čulena

Juniorov MHKM Skalica cez víkend (29 a 30. januára) čakal na domácom ľade súper z Trenčína. Aktuálny favorit z druhého miesta tabuľky extraligy juniorov prišiel na skalickom ľade o tri body, kedy v jednom zo zápasov sa tešil hetrikom aj líder produktivity skalickej kabíny Kristián Rajčák.

Prvý zápas Skaličania do jeho polovice prehrávali 0:3: V polovice zápasu však skaličania nepoľavovali a súpera pekne potrápili, keď domáci tím tromi gólami na stav 3:3 vyrovnal Rajčák. „Na zápas som nastúpim po pauze pre zdravotné problémy. Vedel som, že toho asi veľa nenakorčuľujem  tak som sa pokúšal vždy strielať na bránu a to sa mi vyplatilo. Mal som aj šťastie a aj mi k tomu dopomohli spoluhráči Matej Čulen a Michael Mizerák“ zhodnotil Kristián Rajčák. Hosťujúci Trenčania však potrestali domácich za chybu a zápas za necelých 30 sekúnd zvrátili na svoju stranu. Aj keď domáci sa pokúšali vyrovnať na konci dokázali výsledok len znížiť na prehru 4:6 zásluhou Baláta.

Do nedelnajšieho zápasu opäť lepšie vstúpili hostia kedy po prvej tretine viedli 0:2. Ešte v prvej polovici druhej tretiny gólom výsledok znížil Michael Mizerák na 1:2. Chvíľu na to však Trenčania opäť skočili do dvojbodového vedenia a po dvoch tretinách bol výsledok 1:3. Tretia tretina však patrila skaličanom. Začiatkom posledných 10 minút strelil gól Lukáš Kuba, minútu na to vyrovnal Kristián Rajčák na 3:3 a necelé 4 minúty do konca zápasu rozhodol o výhre Skalice kapitán juniorov Matej Čulen. „Do zápasu v nedelu sme išli s tým, máme rovnakú kvalitu ako súper, takže sme sa nemali čoho bát. Začali sme super, len po individuálnych chybách sme znova nechali súpera si navýšiť náskok. Do tretej tretiny sme išli s tým, že máme viac síl a keď budeme zodpovedný tak sa nám podarí skóre otočiť. Dokázali sme vyrovnať, neskôr sa dostať do vedenia a súper už nedokázal vyrovnať“ hodnotí najproduktívnejší hráč Kristián Rajčák.