Káčer na bicykli 2018 v Skalici

Štart cyklojazdy bude v sobotu 30.06.2018 o 13:00 hod na Námestí slobody (okruh Námestie – Kráľovská – Komenského – Madvova –

Jezuitská – Námestie – Štefánikova – celá Potočná a späť cez Štefánikovu na Námestie slobody), 

okruh je dĺžky 3km a bude sa jazdiť viac razy (cca 5x), ku cyklojazde sa môže zapojiť široká verejnosť na bicykloch.

Celá cyklojazda (od 13:00 hod do 14:00 hod) bude v priamom prenose na TA3, 

a živé vstupy z rozhovorov a programu na Námestí budú od 12:00hod do 16:00hod.

Ide o v poradí piaty ročník charitatívny typ akcie – Káčer na bicykli.

Peter Káčer, správca nadácie TA3, je napriek svojmu fyzickému hendikepu (detská mozgová obrna) veľký športovec a cyklistický nadšenec. Akcia Káčer na bicykli sa už pravidelne stretávas príjemnými a pozitívnymi ohlasmi, ľudia Petrovi fandia, obdivujú ho, tlieskajú mu, chcú sa
s ním zhovárať, fotografovať… Podujatie je spojené s finančnou zbierkou prostredníctvom sms správ. Výťažok z akcie putuje ľuďom v ťažkej životnej situácii, ktorí si nedokážu pomôcť sami.

V poslednom júnovom týždni (24.6.-30.6.2018) absolvuje Peter Káčer už svoju piatu veľkú cestu naprieč západným Slovenskom a pokúsi sa zdolať sedem etáp: Komárno – Nové Zámky, Topoľčianky – Partizánske, Topoľčany – Nitra, Modra – Smolenice, Nové Mesto nad Váhom – Myjava, Brezová pod Bradlom – Senica a mestský okruh v Skalici.

Trasa bude mať spomínaných 7 etáp a Peter Káčer bude končiť piaty ročník 30.06.2018
v Skalici. Cyklojazda bude verejná, k Petrovi sa môže pridať aj verejnosť, cyklistickí nadšenci. Dôležité informácie o akcii budú sprostredkované prostredníctvom televíznych obrazoviek živými vstupmi, prostredníctvom sociálnych sietí, tlačových správ v agentúrach a printových médiách.

Na námestí sa bude nachádzať hlavné pódium, z námestia je štart cyklojazdy, budú tu mimo iné umiestnené stánky s občerstvením, propagáciou charitatívnej zbierky, zázemie pre účinkujúcich, prenosové vozy a pod., ďalšie dve kamerové stanovištia sa budú nachádzať v ul.Potočná.