Sezóna vrcholí II

Máme za sebou štvrťfinále play off. Juniorom sa podarilo „s odranými ušami“ postúpiť do vyraďovacej súťaže na ôsmej priečke. Tam už bol nad sily hneď vo štvrťfinále Trenčín, ktorý bol síce po základnej časti štvrtý, ale v nadstavbe sa vyšvihol na prvú priečku. Prvé dva zápasy favorit doma vyhral. Prvý duel jednoznačne 10:0 a, paradoxne, aj s prispením skalického najväčšieho mládežníckeho talentu Mariána Studeniča. Druhý duel už bol podstatne vyrovnanejší a domáci ho vyhrali len vďaka dvom gólom v závere 3:1. Ktovie ako by to dopadlo, keby naši nemali iba tri (určite preťažené) päťky oproti domácim štyrom. Tretí zápas, prvý v Skalici, bol zároveň posledným v sezóne pre našich juniorov. Napriek veľkej snahe podľahli 1:3 a na zápasy 0:3. Napriek tomu patrí celému tímu a ich trénerom Martinovi Hrnčárovi a Petrovi Ivičičovi poďakovanie za ich účinkovanie v tomto ročníku. A najmä za to, že sa a ukázali, že aj najmenšie extraligové mesto môže produkovať kvalitný mládežnícky hokej.

Zopakujme už napísané, že dorastenci z druhej priečky po základnej časti bez väčších problémov prešli prvým kolom play off cez Banskú Bystricu. Doma ju porazili dvakrát 4:1 a vonku v rozhodujúcom zápase 2:1. A sú v semifinále, kde už pôjde naozaj do tuhého – o postup do finále. Súperom Skaličanov budú trnavskí gladiátori, ktorí svoj tím poriadne posilnili, ale musíme veriť, že náš kompaktný a sezónou zocelená manšaft v tomto boji uspeje. Prvé dva duely sú na programe v utorok 15. a v stredu 16. marca na skalickom štadióne vždy o 17.00.

Nezabudnime ani na našich mladších hokejistov. ŠHTečky sa dostali do tretej fázy súťaže do elitnej skupiny šiestich najlepších tímov západného a stredného Slovenska. Tu nie sú favoritmi, ale všetci bojujú. Pri „šírke“ skalických kádrov by sa niekedy dalo hovoriť o zázraku, že sú súčasťou špičky slovenského mládežníckeho hokeja.

No a piataci a naši najmenší prípravkári zbierajú skúsenosti na tréningoch i turnajoch. Druháci a tretiaci napríklad počas tohto víkendu vybojovali zhodne druhé miesta na turnajoch v Žďári nad Sázavou, resp. Trnave. Je ich, našťastie, pomerne dosť, takže pod kvalitným trénerským vedením môže mládežnícky hokej pod hlavičkou MHKM nerušene napredovať.

Vráťme sa ešte k dorastencom.

Už vo štvrťfinále bola (chvíľami) na zimáku pomerne slušná atmosféra, ale v utorok a stredu by to chcelo ešte väčšiu burcovačku a podporu. Preto vyzývame všetkých priaznivcov skalického hokeja, aby si našli čas a prišli podporiť našich chlapcov v boji o postup do finále.