Prvý (pol)rok MHKM

Je za nami rok 2015, v ktorom vznikol Mestský hokejový klub mládeže Skalica. Jeho začiatky boli miestami turbulentné, miestami nejasné, ale smerovali k vytvoreniu subjektu, ktorý by bol predovšetkým finančne kompletne zabezpečený prostredníctvom rozpočtu mesta Skalica. To sa aj podarilo a môžeme tak konštatovať, že je to jedna veľká istota pre skalický mládežnícky hokej. V lete sa uskutočnila riadna príprava najprv na suchu a potom i na ľade pre všetky vekové kategórie od prípravky po juniorov. Po vybavení všetkých administratívnych náležitostí sa všetky tímy v septembri zapojili do súťaží.

Ako to už v športe chodí, niekto je hore, iný dole. Skaličanom sa v prvej časti sezóny darilo nadmieru. Hráčom ŠHT sa podarilo uspieť a postúpili do kvalitnejšej časti. Tam sú už súperi, s ktorými sa hrajú náročnejšie súboje, ale vcelku sa im darí – sú v strede svojich tabuliek a pod vedením trénerov a s podporou rodičov bojujú o body.

Juniori mali začiatok sezóny trochu rozháraný a chvíľu trvalo, kým sa dostali do tempa. Aktuálne sú v 18-člennej súťaži na veľmi slušnom šiestom mieste.

Najväčšiu radosť nám zatiaľ robia dorastenci. Možno aj málokto čakal, že budú súťaži „kraľovať“ a to miestami s až vyše 10-bodovým odstupom. Na prvom mieste budú vstupovať aj do novoročnej fázy bojov o play off.

Žiaden stroj, ani skutočný ani „hokejový“ nemôže fungovať dokonale. Aj v rámci MHKM by sa určite dali mnohé veci zlepšovať. Veríme, že v spolupráci hráč – rodič – tréner – vedenie bude ten skalický hokejový stroj fungovať čo najlepšie, že sa bude spolupráca aj v roku 2016 rozvíjať k spokojnosti všetkých.

Poprajme si všetci pre 366 dní roka 2016 predovšetkým zdravie, pohodu, lásku a radosť zo všetkého, čo nás napĺňa. A my zvlášť radosť zo športu zvaného hokej. PF 2016!